Bedrijfsprofiel

Resultaten eerste halfjaar 2018 ForFarmers

16 augustus 2018

Coöperatie FromFarmers U.A. heeft als (kern)activiteit het beheren van haar belang in ForFarmers N.V., waarvan zij (groot)aandeelhouder is.


FromFarmers meldt dat ForFarmers vandaag de halfjaarcijfers 2018 heeft gepubliceerd. Het integrale persbericht van ForFarmers is als onderdeel van dit persbericht opgenomen.


Ben Volker, voorzitter van het Bestuur van Coöperatie FromFarmers U.A.: “Onze leden hebben in de eerste helft van dit jaar gemerkt dat de druk vanuit de overheid op de agrarische sector vooral op het gebied van milieudoelstellingen toeneemt. Zowel de maatregelen om de fosfaatuitstoot te reduceren als het onlangs aangekondigde hoofdlijnenakkoord ‘Warme sanering varkenshouderij’ geven onder meer aan dat het voor veehouders steeds uitdagender wordt om rendabel te kunnen blijven produceren. Wij hechten er daarom aan om regelmatig met ForFarmers niet alleen de marktsituatie te kunnen bespreken maar ook op welke wijze innovatieve concepten en hulpmiddelen het rendement op het boerenerf kunnen ondersteunen. De klankbordgroepen zijn in dit verband van belang om praktische en technische zaken te bespreken. Ons aandeelhoudersbelang in ForFarmers geeft ons ook de mogelijkheid ons vertrouwen uit te spreken in, en stabiliteit en richting te geven aan de missie van ForFarmers: ’For the Future of Farming’. Schaalgrootte is naar onze mening noodzakelijk om in onze sector innovatief te blijven. Wij zijn daarom ook verheugd dat ForFarmers onlangs drie acquisities heeft aangekondigd. De onderneming is nu in vijf landen actief door de overname van Tasomix, een voornamelijk pluimveevoeronderneming in Polen. Ook door de aangekondigde overname van Maatman uit Wolvega wordt de positie van ForFarmers in met name de pluimveesector versterkt. In België zullen klanten van ForFarmers de positieve impact ervaren van de kennis van Voeders Algoet, een veevoeronderneming gericht op varkens- en rundveehouders. Deze overname werd in juni jl. aangekondigd.


Wij zijn ook verheugd met de initiatieven die ForFarmers neemt op het gebied van duurzaamheid. Onlangs werd bekendgemaakt dat een biomassacentrale wordt gebouwd in Lochem. De nieuwe stoomketel zal worden gestookt met houtsnippers die vrijkomen bij het onderhoud van het landschap in de Achterhoek. Hiermee ondersteunt ForFarmers een aantal van onze leden en landschapsorganisaties bij het duurzaam beheren van het landschap en het verbeteren van de biodiversiteit. Wij blijven samenwerken met ForFarmers om zowel onze belangen als klanten, als ons belang als aandeelhouder te optimaliseren.”
 

Cookies Wij gebruiken cookies om de website optimaal te laten functioneren en om in te spelen op de informatiebehoefte van onze bezoekers. Door gebruik te maken van onze website stemt u in met het plaatsen van cookies. Lees meer hierover in onze privacy- en cookieverklaring.