Bedrijfsprofiel

FromFarmers: Resultaten eerste halfjaar 2022 ForFarmers

11 augustus 2022

Coöperatie FromFarmers U.A. heeft als (kern)activiteit het beheren van haar belang in ForFarmers N.V., waarvan zij (groot)aandeelhouder is. FromFarmers meldt dat ForFarmers vandaag de halfjaarcijfers 2022 heeft gepubliceerd.  
Het integrale persbericht van ForFarmers is als bijlage bij dit persbericht opgenomen.  

Ben Volker, voorzitter van het Bestuur van Coöperatie FromFarmers U.A.: “ForFarmers heeft vanochtend de resultaten over het eerste halfjaar 2022 gepubliceerd. Deze waren beter dan oorspronkelijk verwacht, gedreven door de resultaten in het buitenland en doordat de snel gestegen kosten grotendeels in het tweede kwartaal konden worden doorberekend in de keten, zoals al in juli werd bekendgemaakt. Wederom bevonden zowel ForFarmers als onze leden zich in bijzonder uitdagende marktomstandigheden. Terwijl we aan het begin van het jaar allen hoopten dat markten en grondstofprijzen zich na de Covid-uitbraken weer wat zouden herstellen, werd de wereld onaangenaam verrast door de Russische inval in Oekraïne. Naast onze afschuw over het menselijk leed, ontstond er bij onze leden ook zorg over de voerleveringen, gezien de impact van de oorlog op de beschikbaarheid van grondstoffen. De wijze waarop ForFarmers hiermee is omgegaan en ervoor heeft gezorgd dat klanten beschikking bleven houden over voldoende voer, verdient waardering. Helaas stegen de grondstof- en energieprijzen en daarmee de voerprijzen ook ongekend hard, een realiteit waar we zo lang de oorlog in Oekraïne aanhoudt wellicht voor langere tijd aan zullen moeten wennen. De stikstofmaatregelen en het ‘perspectief voor boeren’, zoals aan het begin van juni door de politiek naar buiten gebracht, heeft begrijpelijkerwijs tot woede en grote onrust geleid. Wij voelen ons gesteund door ForFarmers die zij-aan-zij met ons blijven staan, niet alleen op het boerenerf maar ook in het publieke debat. Samen blijven we herhalen dat innoveren een veel effectievere oplossing is dan saneren en dat dit door samenwerking en rekening houdend met de staat van de natuur kan worden gerealiseerd. Daar ligt de kracht van FromFarmers, een vooraanstaande coöperatie van ambitieuze boeren in Nederland met ook Duitse leden en tevens (groot)aandeelhouder van ForFarmers.” 

Cookies Wij gebruiken cookies om de website optimaal te laten functioneren en om in te spelen op de informatiebehoefte van onze bezoekers. Door gebruik te maken van onze website stemt u in met het plaatsen van cookies. Lees meer hierover in onze privacy- en cookieverklaring.